O projektu

Posláním a cílem webového projektu “Zimní přechod Brd” je shromáždit a zpřístupnit na jednom místě materiály týkající se zimního přechodu Brd od jeho počátků v roce 1968. Jsme si vědomi, že taková činnost je časově náročná a mnohdy také dost nesnadná.

Zastáváme ale myšlenku, že akce jako Zimní přechod Brd je o setkávání, seznamování a také poznávání nových přátel. Chtěli bychom proto zapojit i vás, budete-li chtít. Pomozte nám tedy utvářet historii tím, že nám povíte svůj příběh.

Vzpomínáte na váš první zimní přechod Brd? Na vaše zážitky s oddílem a přáteli? Příjemná a inspirativní setkání? Podělte se o ně s ostatními. Napište nám právě váš příběh do formuláře na titulní stránce. Stačí vyplnit vaše Jméno, Příjmení a případně také přezdívku a E-mailovou adresu. Text v poli nadpis bude zobrazen jako název vašeho příběhu. Jako kategorii si zvolte: “Náš příběh”. Můžete také připojit nějaké fotografie, budeme za ně moc rádi.

V současné době pracujeme také na sekci “Osobnosti”, která zmapuje známé i ty méně známé skautky a skauty, kteří jsou se zimním přechodem brd spjati. Příkladem mohou být jména jako Eduard Marek, Jan Čáka nebo Marko Čermák